Вести што го содржат тагот Трансфер

Нов француски трансфер на Даниел Дупјачанец

Македонскиот голман го продолжува својот престој во Франција

Прочитај повеќе

Нов клуб за Сања Дабевска

Нова дестинација за македонската репрезентативка

Прочитај повеќе

Маџовски пред преселба во Црна Гора

Македонскиот ракометар за прв пат во кариерата ќе игра во странство

Прочитај повеќе

Аеродром се сели во - Аеродром

РК Аеродром следната сезона ќе игра во Аеродром

Прочитај повеќе

Нов клуб за македонската репрезентативка

Една од најдобрите македонски ракометарки во последната деценија направи трансфер

Прочитај повеќе