Вести што го содржат тагот Трансфер

Чантурија го засили Прилеп

Легендарниот грузиски ракометар има нов клуб во Македонија. По Металург, Вардар, Пелистер, Струмица и Струга, редот дојде да заигра во Прилеп

Прочитај повеќе

Кога никој не жали што си оди најдобриот

Сигвалди Гудјонсон е прогласен за најдобар играч во првенството на Норвешка

Прочитај повеќе

Санталов не доаѓа во Вардар, потпиша за Мешков Брест

Рускиот бек нема да дојде во Вардар

Прочитај повеќе

Хрватски плејмејкер е нов играч на Вардар

Бекот на ППД Загреб е нов ракометар на Вардар

Прочитај повеќе

Сориндо останува во Барса и годинава

Французинот добива нова шанса да игра на Ф4 во ЛШ

Прочитај повеќе