Вести што го содржат тагот Трансфер

Митревски си оди од Еурофарм Пелистер

Силен удар за битолскиот клуб, си оди најдобриот играч

Прочитај повеќе

Главна цел, да се предомисли Пенезиќ

Поранешната ракометарка на Вардар никако да дојде до моментот да прогласи пензија

Прочитај повеќе

Пасквал „не ги сака“ Ентрериос и Томас

Тренерот на Барса ги олади работите околу продолжувањето на договорите на Ентрериос и Томас

Прочитај повеќе

Maндалиниќ си оди од Берлин

Големиот хрватски талент имаше слаба сезона меѓу „лисиците“

Прочитај повеќе

Еурофарм купуваше и од Вардар

Еурофарм откако купуваше од Металург, купи играч и од Вардар

Прочитај повеќе