Вести што го содржат тагот Трансфер

Трансфер на МВП од македонското СП

Најдобрата ракометарка од кадетското СП што се играше во Македонија, конечно, го напушти ЧСМ Букурешт

Прочитај повеќе

Котевски пред преселба во Металург

Довчерашниот тренер на Бутел Скопје пред договор со клуб од Автокоманда

Прочитај повеќе

Грузиски супер-талент потпиша за Металург

Металург се засили со грузиски репрезентативец

Прочитај повеќе

Нолевска од Данска се сели во Романија

Македонската интернационалка заминува од Данска и кариерата ја продолжува во Романија

Прочитај повеќе

Мотор се засилува за СЕХА

Мотор врати во Украина еден репрезентативец

Прочитај повеќе