Вести што го содржат тагот Трансфер

Вардар го доведе Велко Маркоски

Стружанецот повторно во црвено-црно

Прочитај повеќе

Динар ќе води француски клуб

Поранешниот селектор на Франција ќе има нова, клупска задача

Прочитај повеќе

Охрид доведе и Словенец во тимот

Нов играч во редовите на Охрид

Прочитај повеќе

Кил (пак) не успеа, голманот на БиХ верен на Флензбург

Флензбург сега има два голмана со 5+ години договор

Прочитај повеќе

ЧСМ со две ѕвезди божиќно ги израдува фановите

Две нови ракометарки доаѓаат во Букурешт, едната е олимписки шампион

Прочитај повеќе