Вести што го содржат тагот Трансфер

Металург ослободи уште еден странец

Уште еден странски ракометар си заминува од „Автокоманда“

Прочитај повеќе

Петерсон си замина среде СП!

Исландскиот ветеран го напушти репрезентативниот камп

Прочитај повеќе

Еден од странците, заминува од Металург

Едно од странските засилувања на Металург, сезоната ќе ја заврши во друг клуб

Прочитај повеќе

Бутел Скопје се раздели со двајца ракометари

Играчки промени во скопскиот суперлигаш

Прочитај повеќе

Заврши идилата, Пелко се врати во Логроњо

Заврши германската авантура за поранешниот пикер на Вардар

Прочитај повеќе