Вести што го содржат тагот Трансфер

Вардар купи бек од Металург

Бекот на Металург следната сезона ќе го носи дресот на Вардар

Прочитај повеќе

Десподовска останува во Кобержице

Македонската ракометарка го продолжи договорот со полскиот клуб

Прочитај повеќе

Јане Цветковски си оди од Егер

Корона кризата му го скрати договорот на македонскиот интернационалец

Прочитај повеќе

Стојановиќ продолжува со Охрид

Охриѓани продолжуваат соработка со тренерот

Прочитај повеќе

Будуќност купи уште една екс вардарка

Вардаровата ракометарка што некогаш беше најдобар светски играч, се враќа на Балканот

Прочитај повеќе