Вести што го содржат тагот Трансфер

ОД ВТОР ВО ПРВ ТИМ: Нова генерација металурзи

Продолжува трансферот на играчи од втората во првата екипа на Металург

Прочитај повеќе

Томовски потпиша за клуб од Бундес лига

Уште еден Македонец во Германија

Прочитај повеќе

Данскиот топ талент, заврши во Флензбург

Најголемиот дански талент се сели во данската база во Германија

Прочитај повеќе

Серафимов од Автокоманда ги гледа и Вардар и Вецлар

Понуда за која (не) се размислува

Прочитај повеќе

Металург остана без Словенци

Словенецот потпиша за клуб од Луксембург

Прочитај повеќе