Вести што го содржат тагот Трансфер

Дизингер во Колдинг: Само еден тренинг

Ништо од првиот обид на Дизингер да се врати во Европа

Прочитај повеќе

Трета „корпа“ за Фуксе Берлин

„Лисиците“ не можат да најдат лев бек по мерка

Прочитај повеќе

Манасков (нај)блиску до Е. Пелистер

Левото крило по Металург и Вардар би можел да заигра и за трет голем македонски клуб

Прочитај повеќе

Ричардсон место Кастратовиќ?

Нова смена на кормилото на репрезентацијата на Саудиска Арабија

Прочитај повеќе

Барса најде замена за Гонзало Варгас?

Дете на Барса ќе го менува славниот голман кој заминува за Кил

Прочитај повеќе