Вести што го содржат тагот Трансфер

Пролет се засили од шампионскиот Вардар

Репрезентативното крило следната сезона ќе го носи дресот на скопскиот суперлигаш

Прочитај повеќе

Охрид спрема санкција за Андоновски

Ракометар на Охрид самоволно си заминал во клубот во обид да направи трансфер

Прочитај повеќе

Талески си замина од РНЛ

Македонскиот репрезентативец следната сезона ќе игра во друг бундеслигаш

Прочитај повеќе

Бундеслигаш го мерка Талески

Македонскиот бек веројатно ќе ја смени средината

Прочитај повеќе

Веспрем се ослободи од Џамали

Иранецот дефинитивно не се враќа во Веспрем

Прочитај повеќе