Вести што го содржат тагот Трансфер

Талески си замина од РНЛ

Македонскиот репрезентативец следната сезона ќе игра во друг бундеслигаш

Прочитај повеќе

Бундеслигаш го мерка Талески

Македонскиот бек веројатно ќе ја смени средината

Прочитај повеќе

Веспрем се ослободи од Џамали

Иранецот дефинитивно не се враќа во Веспрем

Прочитај повеќе

Нов трансфер на поранешна ѕвезда на Металург

Австрискиот ас повторно ја менува средината

Прочитај повеќе

Словенецот си замина од Металург

По седум сезони во Автокоманда, Словенецот се пресели во Копер

Прочитај повеќе