Вести што го содржат тагот Трансфер

Хановер го задржа златниот Данец

Противникот на Е. Работник и следната сезона ќе го има истиот организатор на игра

Прочитај повеќе

Екс Прованс купи капиталец

Екс Прованс се засили со соиграч на Кире Лазаров

Прочитај повеќе

​Пешевски од Мотор, во Бундес лига

Македонскиот репрезентативец си заминува од екипата на Мотор Запорожје и кариерата ја продолжува во Бундес лигата

Прочитај повеќе

Лефковски пред преселба во Шпанија

Македонскиот интернационалец е блиску до договор со шпанска екипа

Прочитај повеќе

Чантурија се сели во Струга

Чантурија ќе биде третиот Грузиец во Струга

Прочитај повеќе