Вести што го содржат тагот Трансфер

Маркоски размислува за трансфер

Никола Маркоски најверојатно ќе си замине од Орошази иако има договор и за следната сезона

Прочитај повеќе

Пенезиќ ја одложи пензијата

Хрватскиот бек на Вардар, официјализираше дека нема да се пензионира, туку ќе игра уште една година

Прочитај повеќе

Официјално: Лејно потпиша за Ѓер (ВИДЕО)

Ѓер денеска официјализираше неколку трансфери за следната сезона, меѓу нив и на голманот на Вардар

Прочитај повеќе

Омејер потпиша нов договор со ПСЖ

Еден од најдобрите голмани во историјата, ќе биде активен и следната сезона

Прочитај повеќе

Игор Карачиќ е цел на Пик Сегед?

Унгарски медиуми објавуваат дека следната цел на Пик Сегед е Игор Карачиќ

Прочитај повеќе