Вести што го содржат тагот Келн

КВАЛИТЕТ ШТО ТРАЕ: Играа на првиот, ќе играат и на десеттиот „Ф4“

Само осум ракометари што играа на првиот, ќе играат и на последниов Фајнал Фор

Прочитај повеќе

Закажана ждрепката, Келце, Барса или Веспрем?

Закажана е ждрепката за Финалниот турнир

Прочитај повеќе

Дибиров: Знаевме дека можеме

И кога беше минус девет, Вардар беше мирен

Прочитај повеќе

СРЦЕ ПЛАНИНА: Вардар е на Фајнал Фор!

Вардар се одбрани, ја доби драмата и ќе патува во Келн

Прочитај повеќе

Барса во авионот за Келн

Барса е вториот патник за Келн

Прочитај повеќе