Вести што го содржат тагот Келн

Будимпешта го „шие“ и Келн

Во 2021 година, Будимпешта ќе ја добие најголемата ракометна арена

Прочитај повеќе

Душебаев: Да се игра „Ф8“ во Келн

Тренерот на Келце, Талант Душебаев предлага нов систем на играње на завршниот турнир годинаваТренерот на Келце, Талант Душебаев предлага нов систем на играње на завршниот турнир годинава

Прочитај повеќе

ЛУД „Ф4“ КЕЛН: ПСЖ со Криштопанс, Кил со Сагосен, Веспрем со Македа...

Сосема нови екипи ќе играат на Ф4 во август

Прочитај повеќе

Финта беше или не, Штербик ќе биде на голот вечерва

Веспрем ќе биде комплетен вечерва во Келн

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Погледнете ја радоста на Вардар

Радоста на Вардар

Прочитај повеќе