Вести што го содржат тагот Начевски

Македонци ќе судат 1/4 финале на СП

Дуелот Шведска - Кореја вечерва ќе биде со македонски арбитри

Прочитај повеќе

Почнува ЕП М18, Марјан Начевски делегат

Денеска почнува М18 ЕХФ Еуро, домаќин е Црна Гора, а Македонија има еден делегат како претставник

Прочитај повеќе

Финале за Начевски и Николов во Каиро

Македонските судии ќе го судат мечот за злато на Африканскиот шампионат

Прочитај повеќе

Начевски и Николов ќе им судат на Њокаси

Македонските арбитри денеска ќе судат 1/4 финале на Африканскиот шампионат

Прочитај повеќе

Дерби за Начевски и Николов, дерби за Металари и Николовски

Две македонски судиски двојки се активни на меѓународната сцена

Прочитај повеќе