Вести што го содржат тагот Келце

ВИДЕО: Солзите на Талант, емотивно празнење во Келце

ВИДЕО: Погледнете како изгледаше соблекувалната на Келце по поразот во финалето на Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Барса шампион, Алекс трагичар на Келце

Шампионот го добивме на пенали. Барса го одбрани пехарот

Прочитај повеќе

Веспрем пак извиси, Келце е во финале на ЛШ

Продолжува непријатната традиција на Унгарците

Прочитај повеќе

Веспрем без Манасков во Келн

Македонското крило нема да игра во полуфиналето на ЛШ

Прочитај повеќе

Стајнс потпишал за Келце, па се пишманил

Претседателот на Келце објави детали за неговата неколкунеделна Твитер акција

Прочитај повеќе