Вести што го содржат тагот Келце

Дежа ви: Келце пред финансиски колапс

Откако се откажа главниот спонзор

Прочитај повеќе

Висла го победи Келце, Шушња ќе го „убиеше“ Сичко

Конечно Висла го победи Келце. Еден ракометар на Келце за малку ќе настрадаше

Прочитај повеќе

Келце и Исланд чекаат многу лоши вести

Келце победи во Сегед, но исландскиот ас скапо плати за победата

Прочитај повеќе

Келце губи голем спонзор!

По само дв години прекината ќе биде прекината соработката меѓу Келце и познатата пиварница

Прочитај повеќе

Висла не ги пушта репрезнтативците

Проблеми за полскиот селектор, тренира со резервни играчи

Прочитај повеќе