Вести што го содржат тагот Келце

Келце го испрати Јагањац во РНЛ

Некогашниот ракометар на Металург, стигна до Манхајм

Прочитај повеќе

Шипжак: Штета што не беше вака и пред 10 години

Македонските судии го подобрија рејтингот и покажаа како се суди на големо дерби

Прочитај повеќе

Судевме тежок меч, еден од најтешките досега

Македонски судии делеа правда на натпреварот меѓу Келце и Висла Плоцк

Прочитај повеќе

Начевски и Николов ја судат „светата војна“ во Полска!

Македонски судии на големото дерби во Полска

Прочитај повеќе

Почнаа маневрите во Келце

Бертус Сервас е авангарда во начинот на кој се менаџира ракометен клуб

Прочитај повеќе