Вести што го содржат тагот Келце

Висла не успеа, а беше на еден гол до тронот!

Келце ја одбрани шампионската титула во Полска

Прочитај повеќе

Паднаа Вардар и Ч. Медведи, дали денеска Келце ќе биде третиот?

Денеска се игра меч за титула во Полска

Прочитај повеќе

Келце го разби Веспрем

Познат и третиот учесник на Фајнафор-турнирот во Келн

Прочитај повеќе

Спас во последен час: Келце најде спонзор!

Полскиот шампион втор пат успеа да го тргне вратот од гиљотината

Прочитај повеќе

Келце ќе продава уште двајца!

Клубот доби помош од градот, но не доволно за да го задржи целиот тим

Прочитај повеќе