Вести што го содржат тагот Келце

Висла сервираше реванш на Келце

И вториот по сила полски клуб се радуваше сезонава на пехар

Прочитај повеќе

Висла не успеа, а беше на еден гол до тронот!

Келце ја одбрани шампионската титула во Полска

Прочитај повеќе

Паднаа Вардар и Ч. Медведи, дали денеска Келце ќе биде третиот?

Денеска се игра меч за титула во Полска

Прочитај повеќе

Келце го разби Веспрем

Познат и третиот учесник на Фајнафор-турнирот во Келн

Прочитај повеќе

Спас во последен час: Келце најде спонзор!

Полскиот шампион втор пат успеа да го тргне вратот од гиљотината

Прочитај повеќе