Вести што го содржат тагот Келце

Келце ќе ја доигра сезоната, а потоа..

Полскиот шампион ќе ја доигра сезоната во Лигата на шампионите и во домашното првенство во најсилен состав што може да обезбеди

Прочитај повеќе

Апокалипса Келце: Волф во Веспрем, Душебаев во Сегед, Ремили во...

Вечерва ќе „падне“ одлука. Како ќе изгледа Келце од утре...

Прочитај повеќе

ПИК Сегед со понуда за цело семејство Душебаеви

Унгарците доставиле понуда за тројцата Душебаеви

Прочитај повеќе

Келце има еден месец рок за да се спаси

Во сенка на претстојниот мундијал, на еден од најдобрите европски клубови му се заканува колапс

Прочитај повеќе

Дежа ви: Келце пред финансиски колапс

Откако се откажа главниот спонзор

Прочитај повеќе