Вести што го содржат тагот Металург

Денеска игра Металург, влезот е слободен

Вечерва во „Јане Сандански“, Металург го пречекува словенечкиот Горење

Прочитај повеќе

ЕВРО ВЕСТИ: Целје останува Лашко, Јанц си оди во Барса...

Пакетче со вести од европскиот ракомет

Прочитај повеќе

РЕШЕН ПРОБЛЕМ: Кастратовиќ останува тренер на Металург!

Заврши еднодневната драма во Автокоманда

Прочитај повеќе

Се смирија страстите, Кастратовиќ доби поддршка од клубот

Денеска е помирно во Автокоманда

Прочитај повеќе

Kастратовиќ и Металург се разделуваат

Неочекувани проблеми за македонскиот клуб во пресрет на дуелот со Горење во ЕХФ Куп

Прочитај повеќе