Вести што го содржат тагот Металург

ЖРК Металург домаќин во Полска во ЕХФ Куп

Македонскиот шампион двапати во Полска ќе игра во ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

Словенецот си замина од Металург

По седум сезони во Автокоманда, Словенецот се пресели во Копер

Прочитај повеќе

Танкоски со Металург на првиот тренинг

Металург го одржа првиот тренинг

Прочитај повеќе

Металург се договори со Пецаковски

Металург и Пецаковски утре ќе парафираат договор за претстојната сезона

Прочитај повеќе

Куманово во Чешка, Металург во Полска

Металург и Куманово ги добија своите противници во ЕХФ Куп

Прочитај повеќе