Вести што го содржат тагот Металург

Лазаревски во Тримо, Либанец во Металург

Долгогодишниот пивот на Металург се пресели во Словенија

Прочитај повеќе

Марковски: Тоа е, не бидна работата

Се разделија Иван Марковски и Металург

Прочитај повеќе

Металург немоќен во Струга

Струга ја извојува нависоката победа над Металург досега

Прочитај повеќе

Златко Хорват со победа се збогува со Металург

Златко Хорват заминува, Металург на пролет без странци

Прочитај повеќе

Е. Пелистер 2 со цел плен од Металург

Битолчани ја искористија лошата состојба на клубот од Автокоманда

Прочитај повеќе