Вести што го содржат тагот Металург

Kастратовиќ и Металург се разделуваат

Неочекувани проблеми за македонскиот клуб во пресрет на дуелот со Горење во ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

Тиквеш доби засилување од Металург

Кавадарчани сериозно во трка за Супер лига

Прочитај повеќе

ЈОВИЧИЌ: Во Скопје како да е нула-нула

Тренерот на Горење и смета дека има подобар тим

Прочитај повеќе

Кастратовиќ: Не замерувам ништо, победникот ќе се реши во Скопје

Сакаме да се надигруваме, но мораме место да играме ракомет, да победуваме во ракомет

Прочитај повеќе

ДУПЈАЧАНЕЦ: Имаме голема шанса, ова не е реален резултат

Ова не е реалниот резултат, имаме шанса во Скопје

Прочитај повеќе