Вести што го содржат тагот Металург

Работник го претстави и Велковски

Ново име во Битола. Работник повторно купуваше во „Автокоманда“

Прочитај повеќе

Кои екипи се пријавија за ЛШ

Вкупно 35 екипи конкурираа за 28 места во Лигата на шампионите следната сезона

Прочитај повеќе

И Металург се пријави за вајлд карта за ЛШ!

Вардар е сигурен, а уште два клуба од Македонија аплицираа за настап во Евро-елитата

Прочитај повеќе

Металург има нов тренер!

Освојувачот на Купот на Македонија, Металург, одбра тренер за следната сезона

Прочитај повеќе

Металург ќе оди на турнир во Русија

Металург договори контролни натпревари во август

Прочитај повеќе