Вести што го содржат тагот Металург

ГЛЕДАЈТЕ ДЕНЕСКА: Металург - Стеауа (ЛИНК)

Металург денеска го игра третиот меч од турнирот во Русија

Прочитај повеќе

Металург не можеше со Мешков Брест

Металург запиша висок пораз од Мешков Брест на турнирот во Москва

Прочитај повеќе

ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО: Металург - Мешков Брест (ЛИНК)

Металург денеска на мегдан со екипата на Мешков Брест

Прочитај повеќе

ЖРК Металург домаќин во Полска во ЕХФ Куп

Македонскиот шампион двапати во Полска ќе игра во ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

Словенецот си замина од Металург

По седум сезони во Автокоманда, Словенецот се пресели во Копер

Прочитај повеќе