Вести што го содржат тагот Металург

Вардар против Металург за прв пехар сезонава

Вечерва се игра македонскиот Супер Куп

Прочитај повеќе

Први бодови за Металург

МЕТАЛУРГ 2 - МЕТАЛУРГ 30-37 (12-20)

Прочитај повеќе

Meталург на гости кај Металург на премиерата

Денеска ќе се одигра еден натпревар од Супер лигата

Прочитај повеќе

(ФОТО) Металург се „разголе“ на календар

Металурзите позираа за подигање на свеста и заштита на животните

Прочитај повеќе

ЕХФ го смести Металург во Топ 10 тимови на ЕХФ Куп

Македонскиот клуб се уште има висок рејтинг во Виена

Прочитај повеќе