Вести што го содржат тагот Металург

ЕВРО ВЕСТИ: Целје останува Лашко, Јанц си оди во Барса...

Пакетче со вести од европскиот ракомет

Прочитај повеќе

РЕШЕН ПРОБЛЕМ: Кастратовиќ останува тренер на Металург!

Заврши еднодневната драма во Автокоманда

Прочитај повеќе

Се смирија страстите, Кастратовиќ доби поддршка од клубот

Денеска е помирно во Автокоманда

Прочитај повеќе

Kастратовиќ и Металург се разделуваат

Неочекувани проблеми за македонскиот клуб во пресрет на дуелот со Горење во ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

Тиквеш доби засилување од Металург

Кавадарчани сериозно во трка за Супер лига

Прочитај повеќе