Вести што го содржат тагот Металург

И Металург се пријави за вајлд карта за ЛШ!

Вардар е сигурен, а уште два клуба од Македонија аплицираа за настап во Евро-елитата

Прочитај повеќе

Металург има нов тренер!

Освојувачот на Купот на Македонија, Металург, одбра тренер за следната сезона

Прочитај повеќе

Металург ќе оди на турнир во Русија

Металург договори контролни натпревари во август

Прочитај повеќе

Металург ќе купува играчи од Кина или САД

Се сретнаа претседателите на ИХФ и на Металург

Прочитај повеќе

Некогаш беше дерби што го чекаше цела Европа!

Денеска играа Металург и Вардар... И некогаш играа Металург и Вардар

Прочитај повеќе