Вести што го содржат тагот Металург

На позајмица оди уште еден играч на Металург

Уште еден играч заминува краткорочно од редовите на Металург

Прочитај повеќе

Охрид се засили со играч од Металург

Охриѓани веднаш најдоа замена за Стефан Додиќ

Прочитај повеќе

Вардар купи пикер од Металург

Вардар се поднови со ракометар со репрезентативно педигре

Прочитај повеќе

Металург службено ги загуби натпреварите

Неодиграните натпревари на Металург се регистрирани со службен резултат

Прочитај повеќе

Металург ќе се бори со сите сили за да опстане

Прес конференција на Металург по повод суспензијата од ЕХФ

Прочитај повеќе