Вести што го содржат тагот Металург

Двајца продолжија договори со Металург

Металург денеска го одигра првиот потег на трансфер пазарот. Продолжи договори со двајца ракометари, во исчекување на првите засилувања

Прочитај повеќе

Металург чека крај, па да почне да работи

Металург прерано е отпишан, но следната сезона може пак да има тим за титула

Прочитај повеќе

БЛИЦ ВИДЕО: Како влезе Металург прв пат во ЛШ

Металург прв пат во група на Лига на шампиони влезе низ иглени уши

Прочитај повеќе

БЛИЦ ВИДЕО: Деби на Лино - победа над Вардар и скршена рака

Победа и скршена рака... како дебитираше Лино Червар во „Автокоманда“

Прочитај повеќе

БЛИЦ ВИДЕО: Голот на Чоровиќ за прва титула на Металург

Во 2006 година, со гол во последната секунда, Металург стана прв пат првак на Македонија. Погледнете го погодокот за титула

Прочитај повеќе