Вести што го содржат тагот Металург

Металург го смири Пролет

Скопскио ривал по освоениот бод, сакаше и три

Прочитај повеќе

Металург промаши европска пролет

Премногу пропуштени шанси за да се презими во Европа

Прочитај повеќе

Металург на полувреме е на пола пат до групите

Металург води со три гола разлика на полувреме, му требаат шест

Прочитај повеќе

Пристигна Иракли, Металург е комплетен

Грузискиот бек ги заврши процедурите околу престојот и му се приклучи на Металург

Прочитај повеќе

Денеска игра Металург, влезот е слободен

Вечерва во „Јане Сандански“, Металург го пречекува словенечкиот Горење

Прочитај повеќе