Вести што го содржат тагот Металург

Металург во трето коло, Бутел и Пелистер во второ!

Металург има убава стартна позиција, место во ЕХФ Куп доби и Пелистер

Прочитај повеќе

Металург и Куманово тргнуваат од дното

Одредени носителите во женскиот ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

Даниел Ѓоргески на голот на Металург

Металург ангажираше македонски талент за следната сезона

Прочитај повеќе

Охрид се засили со голман од Металург

Прво засилување во екипата на Раде Стојановиќ

Прочитај повеќе

Хрватски бек доаѓа во Металург

Четврти нов играч во „Автокоманда“

Прочитај повеќе