Вести што го содржат тагот Металург

Металург: Серафимов и Арсеновски не одат во Вардар

Металург нема да ги испрати репрезентативците во Вардар

Прочитај повеќе

Металург го купи најдобриот од лански Пелистер

Металург најде замена за Бојан Маџовски

Прочитај повеќе

Вардар и Работник во ЛШ, Металург не пројде

Металург нема да игра во ЛШ, нема да игра ниту Кирил Лазаров

Прочитај повеќе

Работник го претстави и Велковски

Ново име во Битола. Работник повторно купуваше во „Автокоманда“

Прочитај повеќе

Кои екипи се пријавија за ЛШ

Вкупно 35 екипи конкурираа за 28 места во Лигата на шампионите следната сезона

Прочитај повеќе