Вести што го содржат тагот Металург

Екс играч на Металург оди во Спортинг

Српското крило се сели во топлите краишта

Прочитај повеќе

Металург купи бек од германскиот Либек

Металург донесе нов десен бек

Прочитај повеќе

Металург донесе засилување од Мешков Брест

Второ големо засилување доаѓа во „Автокоманда“

Прочитај повеќе

Металург донесе српска ѕверка во „Автокоманда“

Фановите на Металург можат да почнат да ги вадат од гардероберите поздаборавените навивачки реквизити

Прочитај повеќе

Двајца продолжија договори со Металург

Металург денеска го одигра првиот потег на трансфер пазарот. Продолжи договори со двајца ракометари, во исчекување на првите засилувања

Прочитај повеќе