Вести што го содржат тагот Металург

Дупјачанец ќе биде спремен за ЕХФ Куп

Голманот на Металург нема да паузира долго

Прочитај повеќе

ШТО ГО ЧЕКА МЕТАЛУРГ: Од Олимпијакос до Екс Прованс

Металург утре ќе дознае против кого во ЕХФ Куп. Познати се сите можни противници

Прочитај повеќе

Дупјачанец чека дијагноза

Голманот на Металург нема да спие мирно викендов

Прочитај повеќе

Металург го презема врвот

Лесна победа на Металург на одложениот меч со Работнички

Прочитај повеќе

Се формира шеширот со противници на Металург

ЕХФ Куп второ коло, одиграни првите натпревари. Металург чека противник

Прочитај повеќе