Вести што го содржат тагот Металург

Пристигна Иракли, Металург е комплетен

Грузискиот бек ги заврши процедурите околу престојот и му се приклучи на Металург

Прочитај повеќе

Денеска игра Металург, влезот е слободен

Вечерва во „Јане Сандански“, Металург го пречекува словенечкиот Горење

Прочитај повеќе

ЕВРО ВЕСТИ: Целје останува Лашко, Јанц си оди во Барса...

Пакетче со вести од европскиот ракомет

Прочитај повеќе

РЕШЕН ПРОБЛЕМ: Кастратовиќ останува тренер на Металург!

Заврши еднодневната драма во Автокоманда

Прочитај повеќе

Се смирија страстите, Кастратовиќ доби поддршка од клубот

Денеска е помирно во Автокоманда

Прочитај повеќе