Вести што го содржат тагот Металург

Се разделуваат Металург и Стојановиќ

Клубот од „Автокоманда“ одново во потрага по тренер

Прочитај повеќе

Драма во Скопје, Пролет и Металург одиграа нерешено!

Ретко видена драма се случуваше на натпреварот меѓу Пролет и Металург

Прочитај повеќе

Прв пехар за Вардар сезонава

Вардар е победник на третиот Супер Куп на Македонија

Прочитај повеќе

Вардар против Металург за прв пехар сезонава

Вечерва се игра македонскиот Супер Куп

Прочитај повеќе

Први бодови за Металург

МЕТАЛУРГ 2 - МЕТАЛУРГ 30-37 (12-20)

Прочитај повеќе