Вести што го содржат тагот Металург

Саздовска се сели во Романија

По две години во Германија, македонската репрезентативка оди во нов клуб

Прочитај повеќе

ЖРК Металург планира да игра во ЛШ

ЖРК Металург е блиску до можноста да обезбеди спонзор покрај кого би играл и во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Металург со диригент од Бразил

Бразилски репрезентативец доаѓа во „Автокоманда“

Прочитај повеќе

Вардар купи бек од Металург

Бекот на Металург следната сезона ќе го носи дресот на Вардар

Прочитај повеќе

Вардар во ЛШ, Е. Пелистер, Металург и Бутел во ЛЕ

Ќе сметаат резултатите од минатата сезона. УО на РФМ ги одреди местата за излез во Европа.

Прочитај повеќе