Вести што го содржат тагот Металург

РАКОМЕТ ДЕНЕСКА: Дерби во Охрид, Металург во СЕХА...

Интересни натпревари има денеска во ракометната понуда

Прочитај повеќе

ГОТОВО Е: Јагањац потпиша за Нексе!

Металург и Нексе се договорија

Прочитај повеќе

Металург и Нексе во преговори за Јагањац

Сопствениците на Металург и на Нексе, сериозно се договараат за трансфер на Халил Јагањац

Прочитај повеќе

Шпенде потпиша за Металург

Металург денеска се договори со словенечкиот интернационалец

Прочитај повеќе

ПРВА ЛИГА 1: Серафимов за победа во Богданци, Работнички лидер

Одиграно уште едно интересно коло во Првата лига 1. Металург го активираше Мартин Серафимов, Работнички фуиорзно во Кавадарци, победа на Аеродром и Преспа

Прочитај повеќе