Вести што го содржат тагот Јуниори

ИХФ ги откажа јуниорските првенства

ИХФ ги откажа јуниорските мундијали

Прочитај повеќе

Јуниорките и кадетките добија противници за ЕХФ Шампионат

Македонските кадетки и јуниорки ги добија противниците за ЕХФ Шампионатите

Прочитај повеќе

Охрид вклучи кадети во првиот тим

Тројца млади ракометари ќе добијат поголема шанса во Супер лигата

Прочитај повеќе

Македонските јуниори нема да играат за СП

По сениорите, ЕХФ им ускрати шанса и на јуниорите да отидат на СП

Прочитај повеќе

ИХФ одложи нови мундијали

Нема да се игра СП Хрватска, веројатно ќе се одложи и СП Романија во женските младински конкуренции

Прочитај повеќе