Вести што го содржат тагот Вардар

ВИДЕО: Валентин Порт ала Дејан Манасков

Валентин Порт одигра потег за најавни шпици

Прочитај повеќе

ЛШ: Вардар против проклетството на ЛШ

Денеска почнува Лигата за шампионите и за Вардар

Прочитај повеќе

Moнпеље со сите сили против Вардар

За прв пат по долго време, Монпеље е комплетен и без повредени играчи

Прочитај повеќе

Дизингер и Скубе спремни за Монпеље

Двајцата „ризични“ ракометари ќе бидат во тимот за првото коло од ЛШ

Прочитај повеќе

ЕХФ: Вардар не е ни меѓу Топ 5 кандидати за титула

ЕХФ состави список на фаворити, а бранителот на пехарот го нема ниту меѓу првите пет

Прочитај повеќе