Вести што го содржат тагот Вардар

Екс вардарец потпиша за Амичитија

Швајцарскиот клуб ангажираше чешки ветеран за следната сезона

Прочитај повеќе

Веќе беше кандидат за тренер на Вардар, сега е одново пред трансфер

Полските медиуми велат дека асистентот на Талант Душебаев има понуда од Балканот да води екипа во ЛШ

Прочитај повеќе

Вардар и Сегед нема да играат пред 12 април

ЕХФ ги одложи сите натпревари до 12 април

Прочитај повеќе

Одложени дуелите со Нексе и ПИК Сегед

Одложени се дуелите во СЕХА и во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

БАЈА МАРЕ: Еден вардарец доаѓа, друг си оди

Романскиот тим Баја Маре е на прагот да со еден, а да потпише со друг ракометар на Вардар

Прочитај повеќе