Вести што го содржат тагот Вардар

Дибиров: Имам понуди, но ќе чекам

Тимур Дибиров ќе чека расплет во Скопје, пред да го одигра (по)следниот потег

Прочитај повеќе

Ништо од 50:50, Скубе објави дека заминува

Словенечкиот плејмејкер е најновото заминување од Вардар

Прочитај повеќе

Дали е ПИК Сегед последна пречка пред Келн?

Идејата за пехарот да се борат осум место четири екипи стана поатрактивна од досегашниот „Ф4“

Прочитај повеќе

Вардар со Криштопанс против ПИК Сегед!

Со оглед на тоа дека не играше за Берлин во ЕХФ Куп, ќе може да заигра за Вардар во 1/4 финалето на ЛШ

Прочитај повеќе

Вардар - Сегед во Јуни, ако воопшто се игра

ЕХФ излезе со нови датуми за европската сезона

Прочитај повеќе