Вести што го содржат тагот Вардар

Еурофарм купуваше и од Вардар

Еурофарм откако купуваше од Металург, купи играч и од Вардар

Прочитај повеќе

Кој ќе игра во ЛШ следната сезона?

Два германски тима, по еден од првите девет држави

Прочитај повеќе

KАЊЕЉАС: Како да бев сам, а салата беше полна

Кањељас ги опшиша емоциите при освојувањето на првата и засега единствена титула во ЛШ

Прочитај повеќе

Што ќе биде со европскиот шампион Вардар?

Сезоната во Македонија и во ЕХФ (ќе) заврши. Каква е иднината на шампионот Вардар? Мудрото молчење отвора повеќе прашања

Прочитај повеќе

Вардар е „елиминиран“, Ф4 за Нова година

ЕХФ најави нови термини за завршување на сезоната

Прочитај повеќе