Вести што го содржат тагот Вардар

Вардар и Металург ја отвораат сезоната

Денеска во Струга ќе се игра дуелот меѓу Вардар и Металург од македонскиот Супер Куп

Прочитај повеќе

СЕХА стартува од „Борис Трајковски“

На 29 август, на премиерата на новата сезона, во „Борис Трајковски“, ќе гостува Вардар

Прочитај повеќе

Вардар загуби и од Лајпциг

Вардар заврши на четвртото место на Хејде Куп во Германија

Прочитај повеќе

Лајпциг се откажа од финале, ќе игра со Вардар

Турнирот стана ЕХФ Супер Куп во Германија. Ќе играат европскиот шампион и победникот на ЕХФ Куп. Вардар ќе игра за трето место

Прочитај повеќе

Вардар го преслуша Берлин

Прва победа на Вардар во предсезоната

Прочитај повеќе