Вести што го содржат тагот ЕХФ

Скубе во идеалниот тим на ЛШ

Скубе си доби заслужено место во идеалниот состав на првото коло на ЛШ

Прочитај повеќе

ЕХФ: Вардар не е ни меѓу Топ 5 кандидати за титула

ЕХФ состави список на фаворити, а бранителот на пехарот го нема ниту меѓу првите пет

Прочитај повеќе

ЕХФ ГО ОДВРЗА ЌЕСЕТО: Mилион евра за шампион на ЛШ!

Каков ќе биде наградниот фонд во ЛШ следната година

Прочитај повеќе

Видерер стигна во Скопје, доаѓа и Хасан Мустафа

Претседателот на ЕХФ стигна во Скопје, се чека и претседателот на ИХФ

Прочитај повеќе

Каква боја ќе биде Еурофарм Пелистер?

Најавена е сино-бела, навивачите сакаат зелено бела боја на новиот клуб

Прочитај повеќе