Вести што го содржат тагот РФМ

​Ден за фотографии, автограми и дружба со македонските ракометари

Ребека накит, новиот партнер на македонскиот ракомет ги поканува љубителите на убаво парче накит и фановите на ракометот на заедничко дружење!

Прочитај повеќе

Македонија ќе организира кадетски ЕХФ Шампионат

РФМ им обезбеди пол позиција на идните кадети

Прочитај повеќе

РФМ ја мина последната инспекција од ИХФ

ИХФ испрати инспекција во пресрет на Светското кадетско првенство што ќе се игра во Македонија

Прочитај повеќе

РФМ одбра да оди по нов пат

Новиот селектор најави поконкретни потези и промени во играчкиот состав на сениорската репрезентација

Прочитај повеќе

Брестовац и формално селектор

Данило Брестовац е официјално новиот селектор

Прочитај повеќе